Multiroom – kto powinien zainteresować się usługą?

Multiroom – co to takiego i na czym polega?

Multiroom to jedna z usług, które można zamówić u swojego dostawcy telewizji i Internetu. Jego działanie jest dosyć proste, a zarazem nad wyraz użyteczne i sprowadza się do możliwości niezależnego odbioru programów na wielu odbiornikach telewizyjnych w tym samym czasie – i to w sposób całkowicie niezależny. Dzięki temu możesz uniknąć np. plątaniny kabli związanych z instalacją kilku anten lub wielu dekoderów. Ponadto to też niemała oszczędność pieniędzy, ponieważ zakup usługi Multiroom to koszt kilkunastu lub kilkudziesięciu złotych w skali miesiąca, czyli znacznie mniej niż podpisanie umowy na kolejny dekoder.

Multiroom jest zatem usługą skierowaną do gospodarstw domowych zamieszkiwanym przez co najmniej kilka osób, w którym znajduje się więcej niż jeden telewizor. Kupując Multiroom, możesz zaznać zupełnie nowego komfortu korzystania z usług TV – jeśli tylko chcesz, włącz swój ulubiony film lub obejrzyj na żywo mecz swojej ulubionej drużyny w salonie czy sypialni, zupełnie nie zwracając uwagi na to, co inni domownicy oglądają na pozostałych telewizorach. W tym samym czasie twoje dzieci mogą oglądać bajkę albo serial – i na tym właśnie powinna polegać telewizja na miarę XXI wieku.

Sama specyfikacja systemu Multiroom może się różnić zależnie od tego, z usług którego operatora korzystasz. Zawsze jednak niezbędne jest urządzenie nazywane jednostką centralną, która jednocześnie jest główną bazą. Pozostałe telewizory mogą odbierać sygnał za pomocą okablowania lub  sieci Wi-Fi, zazwyczaj konieczny jest też drugi dekoder. Wspomniana już jednostka centralna to tzw. multiswitch, czyli sprzęt rozdzielający sygnał na wszystkie telewizory, coś na za zasadzie rozgałęziacza. W techniczne zagadnienia związane z tym, w jaki sposób sygnał jest przesyłany, nie będziemy się zgłębiać.


Kto i dlaczego powinien mieć Multiroom?

Multiroom to system, który może znaleźć się gospodarstwach domowych, biurach oraz innych placówkach, które chcą korzystać z więcej niż jednego pakietu telewizyjnego na więcej niż jednym odbiorniku telewizyjnym. Jest to zatem podwójna oszczędność – z jednej strony miejsca, z drugiej pieniędzy. Multiroom często można zamówić wraz z Internetem, co pozwala na korzystanie z innych nowoczesnych usług, takich jak chociażby telewizja online .

Nowoczesna telewizja to komfort i wygoda korzystania za każdym razem, warto jednak podsumować, dlaczego warto zdecydować się na Multiroom:

  • swoboda korzystania – jak już wspomniano, Multiroom to przede wszystkim wolność korzystania. Na każdym telewizorze może być odtwarzany inny kanał w tym samym momencie,

  • możliwość nagrywania – wraz z telewizją przez Internet zyskujesz także możliwość nagrywania programów czy ich przewijania,

  • łatwość podłączenia – Multiroom można podłączyć w sposób prosty i bardzo estetyczny. Szczególnie w nowoczesnym budownictwie sieci są przygotowane do automatycznego uruchomienia sygnału we wszystkich pomieszczeniach, dzięki czemu o wiele łatwiej poprowadzić kable tak, aby nie było ich widać,

  • pełna kontrola – samodzielnie decydujesz, co i kiedy oglądasz na każdym z telewizorów.