VOD i platformy streamingowe – jak działają?

Internetowa telewizja nowej generacji

XXI wiek obfituje w nowinki techniczne i wszelkiego rodzaju innowacje, które w znaczny sposób zmieniają otaczającą nas rzeczywistość. Przykładów nie trzeba zresztą szukać daleko, wystarczy choćby porównać komputery czy telefony komórkowe sprzed 20 lat z tymi, z których korzystamy obecnie. Szybko zachodzące zmiany nie ominęły także telewizji – i nie chodzi o sam sprzęt, choć i tu różnica jest kolosalna. Dzisiejsza telewizja znacznie zmieniła się pod względem sposobu nadawania oraz systemu jej użytkowania, jest wygodniejsza niż kiedykolwiek.

Przyszłość dzieje się dziś i jest nią telewizja online. Nie dość, że gwarantuje ona wysoką jakość obrazu i dźwięku, to jeszcze poniekąd staje się Twoją prywatną telewizją na życzenie – dzięki platformom streamingowym i filmom VOD. Na rynku dostępnych jest wiele serwisów tego typu, z niektórych możesz korzystać nawet poprzez swojego dostawcę telewizji. Platformy streamingowe różnią się między sobą zasadami działania, interfejsem oraz oczywiście dostępną biblioteką filmów.


Platformy streamingowe i VOD filmy – z czym to się je?

Oba typy serwisów w pewnym stopniu przypominają prawdziwe kino, które znajduje się w Twoim domu, lecz to nie wszystko – to Ty jesteś osobą decydującą o wyświetlanych seansach. Oba typy usług w skrócie polegają na tym, iż w swoich zasobach gromadzą bazę filmów, seriali i programów o rozmaitej tematyce, którą udostępniają po uiszczeniu opłaty. I już tu występują pierwsze, zasadnicze różnice. Niektóre platformy oferują miesięczny abonament – wtedy to w ramach jednej kwoty otrzymujesz dostęp do pełnej biblioteki wideo na określoną liczbę urządzeń. Czasem jednak dostępne są inne formy rozliczenia, jak np. pojedyncza opłata za dany film, który jest „wypożyczany” na określony czas. W dowolnym momencie możesz do niego wrócić, jednak po upływie danego czasu tracisz uzyskany dostęp, a pobrana kwota zazwyczaj doliczana jest do rachunku od dostawcy telewizji.

VOD filmy oraz platformy streamingowe to niezwykle wygodne i przyjazne rozwiązanie. Dzięki telewizji online jakość oferowanych filmów i innych materiałów jest niezwykle wysoka – i to m.in. dlatego poczujesz się niczym w prywatnym kinie. Dostrzeżesz wszelkie szczegóły na ekranie, barwy będą prezentowały się znakomicie, a dźwięk wprost powali na kolana.

To nie wszystkie korzyści – platformy streamingowe sprawią też, że samodzielnie ustalisz swoją ramówkę telewizyjną. Dość ograniczania się do programu telewizyjnego ustalonego przez wybraną stację, samodzielnie wybierz, co chcesz obejrzeć i zrób to w pełni legalnie – czyli uczciwie wspierając swoich ulubionych twórców. A odtwarzany film w dowolnej chwili zastopujesz lub przewiniesz w dowolną stronę, wracając do zjawiskowej sceny lub pomijając mniej ciekawy fragment produkcji.

Nie można pominąć, że biblioteki filmów VOD są nadzwyczaj bogate. Znajdziesz w nich zarówno klasyczne pozycje, które na stałe weszły do kanonu kina polskiego lub światowego, jak i nowe hity, które dopiero pojawiły się na salach kinowych lub zostały wyprodukowane specjalnie dla danego serwisu. Z pewnością nie zabraknie też bajek dla najmłodszych czy wciągających dokumentów.

Platformy streamingowe i filmy VOD to najwyższa jakość filmów, seriali i dokumentów w Twoim domu – i to pod każdym względem. Korzystaj z możliwość oferowanych przez telewizję online i zagwarantuj sobie nowy wymiar rozrywki bez wychodzenia z domu!


JAKI INTERNET WYBRAĆ DO DOMU? Wybierając Internet do domu, zastanawiasz się, jaki rodzaj będzie najlepszy oraz jaka prędkość będzie odpowiednia do Twoich potrzeb i spełni Twoje oczekiwania? Obecnie Internet nie jest już tylko źródłem rozrywki, ale stał się także narzędziem pracy oraz nauki zdalnej. Najstabilniejsze i najszybsze łącze zapewnia Internet światłowodowy, któremu poświęcimy uwagę w tym wpisie. INTERNET ŚWIATŁOWODOWY Światłowodowe łącze wykonane jest z cienkich i przezroczystych włókien szklanych, które do przesyłu danych wykorzystują falę świetlną. Dzięki temu prędkość transferu danych może wynosić nawet kilka terabitów na sekundę. Technologia światłowodowa pozwala na osiągnięcie znacznie lepszych parametrów Internetu. Oznacza to przeglądanie stron i serwisów bez ograniczeń, swobodny streaming, niezakłócone oglądanie filmów, słuchanie muzyki i granie w gry w najwyższej jakości bez przerywania. A co najważniejsze − Internet światłowodowy zapewni Ci komfort pracy czy nauki zdalnej, bez zakłóceń i bez obaw o utratę połączenia. Jeżeli chodzi o prędkość, to im szybszy Internet, tym większa stabilność połączenia, mniejsze prawdopodobieństwo zakłóceń i możliwość podłączenia wielu urządzeń jednocześnie. W ofercie Vectry znajdziesz pakiety Internetu o prędkościach: - do 300 Mb/s, - do 450 Mb/s, - do 600 Mb/s, - dla najbardziej wymagających użytkowników do 1,2 Gb/s (w Warszawie). Sprawdź ofertę, klikając w link: https://www.vectra.pl/internet#top. ŚWIATŁOWÓD Z INTELIGENTNYM WI-FI 6 to najwyższy standard, dzięki któremu będziesz mógł korzystać z sieci bezprzewodowej bez ograniczeń, nawet w najdalszych zakamarkach mieszkania. Internet światłowodowy z inteligentnym Wi-Fi 6 to idealne rozwiązanie do domu. Zapewni stabilność i swobodę pracy oraz nauki, a także rozrywkę w najwyższej jakości. Dzięki możliwości podłączenia wielu urządzeń bez obniżania jakości transferu jest to doskonały wybór dla całej rodziny. W Vectrze stabilny i ultraszybki Internet światłowodowy z Wi-Fi 6 osiąga ekspresową prędkość aż do 1,2 Gb/s. Pełną ofertę można znaleźć tutaj.