Telewizja pełna kobiet — na Dzień Kobiet i na co dzień. Zainspiruj się historiami niezwykłych bohaterek w ofercie VOD od Vectry

8 marca to wyjątkowa data. Powoli budzimy się z zimowego snu, szykujemy się do nadejścia wiosny, ale przede wszystkim celebrujemy kobiety. Dzień ten, to tradycyjnie idealna okazja, aby docenić swoje przyjaciółki, partnerki i wszystkie kobiety wokół, ale warto też wykorzystać go, aby zainspirować się historiami niezwykłych bohaterek i dodać sobie pewności siebie oraz siłę — na Dzień Kobiet i na co dzień.

Dzięki bibliotece VOD od Vectry możesz odkryć fascynujący świat rozrywki, niezliczonych wzruszeń oraz motywacji. Niezależnie od tego, czy uwielbiasz najnowsze blockbustery, czy też fascynuje Cię klasyczne kino, nasza biblioteka VOD spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Przejrzyj bogatą ofertę od seriali po kinowe hity, zawsze dostępne i mobilne, towarzyszące Ci gdziekolwiek jesteś, by zaspokoić Twoje pragnienie rozrywki w każdym momencie.

A jeśli nie wiesz, od czego zacząć, to wybraliśmy 6 specjalnych filmów, które doceniają kobiety w ich pełnej krasie. Dobrej zabawy!

„Czarownica” i „Czarownica 2”

Magiczna kreacja Angeliny Jolie, którą wcieliła się w kultową Maleficent. Obraz przed widzami odkrywa bajkowy świat, który ma więcej wspólnego z naszą rzeczywistością, niż zapamiętaliśmy z pierwotnej Disneyowskiej wersji. Podczas seansu odkryjemy wrażliwą stronę Diaboliny i powody, dlaczego stała się tym, kim pamiętamy ją z bajek. Historia Maleficent pokaże Ci wartości takie jak dobroć i tolerancja, dlatego na początek warto wrócić do niewinności i dziecięcego potencjału, jaki niesie film.


„W gorsecie”

W gorsecie przeniesie cię do epoki cesarzowej Sisi, ikony skandalu na wiedeńskim dworze. Niepewna siebie i zakompleksiona desperacko kształtuje swój mit, pragnąc utrzymać młodzieńczy wizerunek. Gdy zbliżają się jej czterdzieste urodziny, uważane za kres młodości, Sisi decyduje się na ekstremalne działania, by zatrzymać czas i zachować pozory wiecznej piękności. Choć otoczona zewnętrznym blaskiem, cesarzowa boryka się z brakiem satysfakcji i nieustannym poczuciem niedopasowania. Jej życie staje się grą między byciem sobą a społecznymi oczekiwaniami. Obraz pokazuje walkę o równowagę między zewnętrznym pięknem a wewnętrzną akceptacją. Poznaj losy najpopularniejszej księżniczki Europy i wyciągnij z nich lekcję dla siebie.


„Kochanica króla Jeanne du Barry"

Kochanica króla to film wyjątkowy pod względem technicznym. W całości nagrany we wnętrzach Wersalu oczaruje fanów Francuskiego przepychu. Warto jednak poświęcić mu dwie godziny, przede wszystkim, aby odkryć świat Jeanne du Barry. Tytułowa kochanka króla jest kobietą światłą, buntowniczą i wyprzedzającą swoje czasy. Zamiast przeszkód w swoim pochodzeniu, znajduje okazje do awansów i kreowania swojego życia. A tym, co przykuwa uwagę widza najbardziej to jej niespotykana umiejętność autentycznego cieszenia się z rzeczy małych. Tę cechę warto zaczerpnąć do swojego własnego świata.


„Barbie”

Kultowa lalka ożyła i w dodatku zapragnęła czegoś innego niż idealny świat w Barbieland. Fani Jedź, módl się, kochaj będą zachwyceni, bo choć historia Barbary przedstawiona dość groteskowo, to bardzo przypomina drogę do samopoznania Liz.

Tytułowa bohaterka Barbie, w emocjonalnym aspekcie, uosabia każdą kobietę, która boryka się z problemem egzystencjalnym. Kryzys, który dotyka wiele kobiet, które zapragnęły zmienić swoje życie, niezależnie od tego, czy chodzi o zmianę kariery, partnera czy kraju zamieszkania. Od Barbie możemy się wiele nauczyć, szczególnie że pojęcie „idealne życie” nie istnieje, a każdy powinien być kowalem swojego losu.

„Girl”

Zwycięzca nagrody w Cannes jest historią o poszukiwaniu własnej tożsamości oraz walką o swoje marzenia. Obraz porusza ważne tematy związane z kobiecością i akceptacją, zagłębiamy się bowiem w opowieść o piętnastoletniej dziewczynie, która z biologicznego punktu widzenia, urodziła się jako chłopiec. Film Lukasa Dhonta to opowieść o dojrzewaniu i o próbie odpowiedzenia sobie na odwieczne pytanie: „kim jestem?”

Mamy nadzieję, że te propozycje rozpalą w Tobie chęć sięgnięcia po więcej. Sprawdź pełną ofertę smart TV i telewizji przez Internet i wybierz najlepszą ofertę dla siebie.


Autor: Kowalewska Kamila