Jak włączyć internet w telefonie?

Nadal wiele osób po zakupie nowego telefonu nie wie, w jaki sposób włączyć w nim internet . Z tego względu przygotowaliśmy szczegółowy poradnik, z którego dowiesz się między innymi, jak przebiega proces konfiguracji sieci mobilnej w smartfonie oraz co zrobić, jeżeli internet nie będzie działał. Przeczytaj!


Jak ustawić internet w telefonie? Poradnik krok po kroku

Włączenie internetu w telefonie jest naprawdę prostym procesem, który nie wymaga poświęcenia dużej ilości czasu. Zapoznaj się z naszym krótkim poradnikiem krok po kroku, w którym w szczegółowy sposób wyjaśniliśmy, jak przebiega konfiguracja internetu mobilnego.

  • Po pierwsze należy przejść do rozwijanego menu podręcznego w telefonie – w większości smartfonów znajdziemy je w górnym pasku aktywnych modułów.

  • Następnie w menu podręcznym musimy kliknąć w ikonę z dwoma strzałkami, która oznacza Dane komórkowe. W ten sposób włączymy transmisję danych.

  • Po wykonaniu tych prostych czynności w prawym górnym rogu telefonu obok ikony baterii i zasięgu powinien pojawić się symbol LTE lub H – w zależności od tego, czy zdecydowaliśmy na korzystanie z internetu 3G czy też 4G.

Zanim uruchomimy transmisję danych w telefonie, najpierw trzeba koniecznie sprawdzić, czy Wi-Fi jest wyłączone. Ważną kwestią w kontekście internetu mobilnego jest również kontrolowanie limitu danych, ponieważ w razie jego przekroczenia będziemy musieli liczyć się z dodatkowymi kosztami.


Zdalna konfiguracja internetu mobilnego. Jak to zrobić?

Czasami zdarza się, że niektóre telefony nie łączą się prawidłowo z internetem mobilnym, który został wykupiony w wybranej sieci komórkowej . Co zrobić w tej nieprzyjemnej sytuacji? W tym przypadku należy zlecić zdalną konfigurację internetu w naszym smartfonie. Poniżej wyjaśniliśmy, jak powinien przebiegać ten proces.

Zdalne ustawienie internetu mobilnego w telefonie można wykonać poprzez:

  • wysłanie bezpłatnego SMS-a, w którym trzeba zawrzeć nazwę usługi, producenta i model telefonu komórkowego;

  • stronę internetową operatora, na której powinniśmy znaleźć specjalny formularz i wypełnić go danymi dotyczącymi producenta, modelu telefonu oraz usługi do konfiguracji; w tym przypadku trzeba również podać swój numer telefonu.

Ważne – zastosowanie jednego z wyżej wymienionych rozwiązań powinno w błyskawiczny sposób przywrócić internet mobilny w każdym telefonie.


Brak internetu w telefonie. Zawsze możemy przywrócić ustawienia fabryczne w urządzeniu

Jeżeli żadne z powyższych rozwiązań nie przyniesie rezultatów, zawsze możemy przywrócić ustawienia fabryczne w naszym smartfonie. Zastosowanie tego rozwiązania nie należy do najprostszych, dlatego najpierw warto zapoznać się w szczegółowy sposób ze wszystkimi informacjami na ten temat, które możemy znaleźć w instrukcji urządzenia. W zależności od rodzaju telefonu przywracanie takich ustawień może się różnić.

Przed rozpoczęciem procesu należy koniecznie zrobić kopię zapasową wszystkich swoich danych, które znajdują się w telefonie, ponieważ w przeciwnym wypadku stracimy je i nie będziemy mogli ich już odzyskać. Wszystkie dane najlepiej przesłać na swój komputer lub dysk zewnętrzny.

Jak skonfigurować połączenie internetowe przez sieć Wi-Fi?

Jeżeli przebywamy w zasięgu sieci publicznej lub prywatnej, możemy włączyć opcję Wi-Fi w smartfonie i korzystać z internetu w nieograniczony sposób. Warto ustawić tę opcję, ponieważ wtedy wykupiony wcześniej transfer internetowy będzie zużywać się znacznie wolniej i zaoszczędzimy trochę pieniędzy! Jak skonfigurować sieć Wi-Fi w telefonie?

  • Najpierw należy wejść w ustawienia telefonu i znaleźć opcję włączenia sieci Wi-Fi. Po wykonaniu tej czynności na ekranie urządzenia powinny pojawić się wszystkie dostępne sieci Wi-Fi, które znajdują się w pobliżu.

  • Potem trzeba kliknąć w interesującą nas sieć i w razie konieczności podać klucz zabezpieczeń w postaci hasła.

  • W przypadku skomplikowanych haseł warto użyć opcji Pokaż hasło, dzięki której będziemy widzieć każdą literę lub cyfrę. Następnie klikamy w ikonę Połącz.

Jeżeli po wykonaniu wszystkich czynności internet nie będzie działał, wtedy trzeba sprawdzić, czy router jest właściwie podłączony, i ewentualnie go zresetować.