"Hope" – Poruszający dokument Martyny Wojciechowskiej już dostępny w serwisie Max!

W serwisie Max zadebiutował niezwykle poruszający dokument Martyny Wojciechowskiej, zatytułowany "Hope". Film ten opowiada historię, która wzrusza i zmusza do refleksji nad przerażającą rzeczywistością, z jaką mierzą się niewinne dzieci w Nigerii. Wzruszający dokument jest już dostępny w bogatej bibliotece filmów dokumentalnych serwisu Max, a jego premiera odbyła się 11 czerwca 2024 roku, w dniu inauguracji platformy

"Hope" nie tylko porusza serca widzów, ale również zdobywa uznanie na arenie międzynarodowej. Dokument ten został doceniony na World Media Festivals 2024 w Hamburgu, zdobywając srebrną nagrodę w kategorii Dokumenty: Prawa Człowieka. Jest to dowód na to, że film Martyny Wojciechowskiej niesie ze sobą ważne przesłanie, które znajduje szeroki odzew na całym świecie.


Historia nigeryjskiego chłopca

Główną osią filmu jest historia nigeryjskiego chłopca o imieniu Hope, który został uratowany przed pewną śmiercią przez duńską pracowniczkę humanitarną, Anję Ringgren Lovén. W 2016 roku, świat obiegło zdjęcie Anji, ratującej głodujące, dwuletnie dziecko, oskarżone o czary i porzucone przez rodzinę. Chłopiec, później nazwany Hope, był skrajnie niedożywiony i oczekiwał na pomoc przez długi czas. Zdjęcie to wstrząsnęło opinią publiczną i zwróciło uwagę na problem oskarżeń o czary w Nigerii.


Przesądy i ubóstwo w Nigerii

Nigeria, jeden z najbiedniejszych krajów na świecie, boryka się z problemami głodu i skrajnego ubóstwa. W takim środowisku przesądy stają się częścią codziennego życia. W przypadkach nieszczęść czy wypadków, oskarżenia o czary są często wykorzystywane jako pretekst do porzucenia dzieci, które stanowią dodatkowe obciążenie dla rodzin. Dzieci te, oskarżane o czary, są porzucane, a następnie doświadczają różnych form przemocy, głodzenia, a niekiedy nawet śmierci.


Bohaterka dokumentu: Anja Ringgren Lovén

Dokument „Hope” przybliża widzom niezwykłe życie Anji Ringgren Lovén, duńskiej pracowniczki humanitarnej i założycielki The Land of Hope. Organizacja ta ratuje i udziela schronienia dzieciom oskarżonym o czary, a obecnie przebywa w niej ponad dziewięćdziesięcioro dzieci. Anja poświęciła swoje życie, aby dać tym dzieciom drugą szansę, zapewniając im bezpieczne schronienie, edukację oraz wsparcie psychologiczne.


Spotkanie z matką

W filmie widzowie mają również okazję zobaczyć pierwsze spotkanie Hope z jego biologiczną matką. Jest to niezwykle emocjonujący moment, który ukazuje, jak wielką rolę odgrywa rodzina w życiu tych dzieci, mimo traumatycznych przeżyć związanych z oskarżeniami o czary.


Twórcy

Narratorką opowieści jest Martyna Wojciechowska, która czekała ponad siedem lat, aby spotkać i poznać Anję Ringgren Lovén. Wojciechowska, znana polska reporterka i podróżniczka, włożyła wiele pracy i serca w realizację tego dokumentu, aby przekazać widzom historię Hope'a i ukazać trudną sytuację dzieci oskarżanych o czary w Nigerii.

Twórcy dokumentu to zespół utalentowanych profesjonalistów:

  • Reporterka: Martyna Wojciechowska

  • Reżyseria i scenariusz: Martyna Wojciechowska i Ewa Marcinowska

  • Zdjęcia: Olgierd Michalak, Dariusz Szymura

  • Dźwięk: Tomasz Sikora

  • Montaż: Paweł Malara

  • Producent: Ewa Marcinowska


Misja i przesłanie dokumentu

"Hope" to film, który niesie ze sobą ważne przesłanie o nadziei i walce o lepsze życie dla niewinnych dzieci, które padły ofiarą okrutnych przesądów. Martyna Wojciechowska i Anja Ringgren Lovén pokazują, że nawet w najbardziej przerażających warunkach, istnieje możliwość zmiany na lepsze. Dokument ten ma na celu uświadomienie widzom, jak wielkim problemem są oskarżenia o czary w Nigerii i jak ważne jest niesienie pomocy tym, którzy jej najbardziej potrzebują.

Dokument "Hope" dostępny w serwisie Max to wzruszająca i inspirująca opowieść o nadziei, walce o prawa człowieka i sile ludzkiego ducha. Historia Hope'a oraz praca Anji Ringgren Lovén to przykład tego, jak jedno zdjęcie i jedna osoba mogą zmienić życie wielu dzieci, dając im szansę na lepsze jutro.

Start serwisu Max w Polsce

Serwis Max oficjalnie zadebiutował na polskim rynku 11 czerwca 2024 roku, oferując widzom bogatą bibliotekę filmów, seriali, dokumentów oraz programów rozrywkowych. Wraz z premierą platformy, polscy użytkownicy zyskali dostęp do szerokiego wyboru treści, które wcześniej były dostępne tylko w ograniczonym zakresie lub na innych platformach. Max wyróżnia się nie tylko szerokim wachlarzem dostępnych produkcji, ale również atrakcyjnymi pakietami abonamentowymi, które zaspokajają potrzeby różnych grup odbiorców.


Oferta i pakiety abonamentowe

Serwis Max oferuje kilka pakietów abonamentowych, które można dostosować do indywidualnych potrzeb użytkowników. Podstawowy pakiet zapewnia dostęp do szerokiej gamy treści w jakości HD, co stanowi doskonały wybór dla rodzin i osób poszukujących rozrywki w przystępnej cenie. Dla bardziej wymagających widzów przygotowano pakiety premium, które obejmują treści w jakości 4K, dostęp do ekskluzywnych premier oraz możliwość oglądania na wielu urządzeniach jednocześnie.


Ekskluzywne treści i premiery

Jednym z największych atutów serwisu Max jest dostęp do ekskluzywnych treści, w tym filmów i seriali, które są dostępne wyłącznie dla subskrybentów platformy. Wśród nich znajdują się zarówno międzynarodowe hity, jak i polskie produkcje, co czyni Max atrakcyjnym wyborem dla szerokiego grona odbiorców. Premierowe odcinki najnowszych sezonów popularnych seriali oraz specjalne wydarzenia transmitowane na żywo to tylko niektóre z wielu atrakcji, które czekają na użytkowników.


Personalizacja i wygoda

Serwis Max stawia również na personalizację i wygodę użytkowania. Dzięki zaawansowanym algorytmom rekomendacji, platforma proponuje treści dopasowane do indywidualnych preferencji widzów, co sprawia, że każda chwila spędzona na oglądaniu jest maksymalnie satysfakcjonująca. Dodatkowo, intuicyjny interfejs użytkownika oraz dostępność aplikacji na różnych urządzeniach (telewizory smart, tablety, smartfony) pozwalają na komfortowe korzystanie z serwisu w dowolnym miejscu i czasie.


Dostępność i elastyczność

Max oferuje również elastyczne opcje subskrypcji, w tym możliwość wypróbowania serwisu przez określony czas za darmo. Dla nowych użytkowników przygotowano atrakcyjne promocje, które pozwalają na zapoznanie się z pełną ofertą serwisu bez żadnych zobowiązań. Elastyczność płatności, możliwość anulowania subskrypcji w dowolnym momencie oraz brak długoterminowych zobowiązań to dodatkowe atuty, które sprawiają, że serwis Max jest wyjątkowo przyjazny dla użytkowników.

Serwis Max wkracza na polski rynek z imponującą ofertą, która ma szansę zrewolucjonizować sposób, w jaki Polacy konsumują treści rozrywkowe. Premiera dokumentu "Hope" Martyny Wojciechowskiej to tylko jedna z wielu atrakcji, które czekają na subskrybentów. Zachęcamy do wypróbowania serwisu Max i odkrycia pełni jego możliwości.

Dołącz do tysięcy zadowolonych użytkowników i odkryj świat nieograniczonej rozrywki z serwisem Max w ofercie Vectry. Wystarczy odwiedzić stronę Vectry aby dowiedzieć się więcej o dostępnych pakietach i rozpocząć swoją przygodę z najlepszą rozrywką.

Nie zwlekaj! Już dziś ciesz się dostępem do serwisu Max – najnowszych filmów, seriali i dokumentów, które są na wyciągnięcie ręki. To doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi, w najwyższej jakości obrazu i dźwięku.


Autor: WM