Wi-Fi 6


Odkryj możliwości
najnowocześniejszych
urządzeń na rynku!

Czym jest Wi-Fi 6?

Wi-Fi 6 to najnowszy standard łączności bezprzewodowej. Zapewnia sprawną i niezawodną pracę wszystkich urządzeń stale połączonych z Internetem. Szacuje się, że w najbliższym czasie liczba takich urządzeń w naszych domach może wzrosnąć nawet do kilkudziesięciu. Dlatego tak ważne jest, aby wszystkie mogły łączyć się bezprzewodowo z wydajną
i stabilną siecią

Korzyści płynące z Wi-Fi 6

Vectra One Wi-Fi

Vectra One Wi-Fi to funkcjonalność, która wykorzystuje logikę
zaimplementowaną na modemach. Wi-Fi w inteligentny sposób przełącza się pomiędzy częstotliwościami 2,4 GHz i 5 GHz. Automatycznie dobiera optymalne pasmo. Dzięki temu Internet działa zawsze wydajnie i stabilnie!

Zwiększ zasięg z Power Wi-Fi 6

Połączenie Power Wi-Fi 6 i modemu Wi-Fi 6 to duet idealny,
który zapewnia nową jakość korzystania z Internetu.
Niezależnie w którym miejscu mieszkania jesteś, korzystasz
z Internetu z najwyższą prędkością i bez przerw.

Pytania i odpowiedzi

Wi-Fi 6 – co to jest?

Wi-Fi 6, czyli 802.11 ax to najnowszy standard  sieci bezprzewodowej Wi-Fi.

Jakie możliwości oferuje standard Wi-Fi 6?

Standard Wi-Fi 6 umożliwia osiągnięcie większych prędkości oraz mniejsze opóźnienia w przesyłaniu danych. Przystosowany jest jednoczesnej obsługi wielu urządzeń, oraz zapewnienia stabilnej transmisji z wykorzystaniem pasma 2,4 GHz i 5 GHz oraz do 8 kanałów jednocześnie. Tym samym może też ograniczyć zakłócenia pomiędzy samymi urządzeniami. 

Czy standard Wi-Fi 6 jest dostosowany do obsługi wielu urządzeń?

Tak, standard Wi-Fi 6  jest przygotowany na obsługę wielu urządzeń jednocześnie, nie tylko komputerów i smartfonów, ale także urządzeń internetu rzeczy takich jak: pralki, lodówki, smartwatche, roboty sprzątające, ekspresy do kawy, kamery, itd.

Czy Wi-Fi 6 jest kompatybilny z wcześniejszymi standardami?

Tak, standard Wi-Fi 6 jest kompatybilny w „dół”, czyli działa również z urządzeniami obsługującymi starsze standardy.

Czy modem Wi-Fi 6 jest energooszczędny?

Tak, standard Wi-Fi 6 wspiera oszczędzanie energii zarówno samego modemu, jak i urządzeń podłączonych do niego. Odbywa się to poprzez „wybudzanie” urządzeń dopiero w momencie rozpoczęcia transmisji, dzięki czemu nie muszą cały czas nasłuchiwać sygnału Wi-Fi.

Dlaczego urządzenia z Wi-Fi 6 określa się jako inteligentne?

Dzięki wykorzystaniu nowych technologii urządzenia z Wi-Fi 6 automatycznie zarządzają dostępnym pasmem, przydzielając dostęp w zależności od indywidulanego zapotrzebowania.

Czy w modemie Wi-Fi 6 zastosowano jakieś innowacyjne rozwiązania?

Tak, w modemie Wi-Fi 6 zastosowane zostały nowoczesne anteny, które dzięki swojej innowacyjnej konstrukcji zapewniają lepszy zasięg i dystrybucję sygnału w mieszkaniu.

Najnowszy modem z inteligentnym Wi-Fi 6!

Urządzenie Wi-Fi 6 zapewni obsługę wyższych prędkości przesyłu danych, mniejsze opóźnienia w transmisji oraz znacznie obniżone zużycie energii. Dzięki Wi-Fi 6 oraz Easy Mech zasięg Wi-Fi jest wydajniejszy i stabilniejszy.

Poznaj wszystkie produkty Vectry

Poznaj technologie Vectry

Poznaj Internet 10G