Vectra sponsorem strategicznym Gdynia Rhythmic Stars & Baltic Junior Cup

W długi majowy weekend w Gdyni odbyło się wielkie święto gimnastyki artystycznej, jakim jest Gdynia Rhythmic Stars & Baltic Junior Cup. W zawodach wzięło udział ponad 250 zawodniczek z 20 państw. W Polsat Plus Arena Gdynia można było zobaczyć spektakularne pokazy światowej sławy zawodniczek, w tym kadrę Polski w gimnastyce artystycznej, przygotowującą się do decydującej walki o igrzyska olimpijskie w Paryżu.


- Nasz turniej jest międzynarodowy. Choć to jeszcze nie jest Puchar Świata, to jesteśmy gotowi na organizację tak wysokiej rangą imprezy. Czekamy tylko na zielone światło z Polskiego Związku Gimnastycznego - stwierdziła Anna Mrozińska, dyrektorka turnieju Gdynia Rhythmic Stars i olimpijka z Aten.


Zawody trwały od czwartku 2 maja aż do niedzieli 5 maja. Najpierw na planszę wyszły juniorki, a następnie seniorki. W niedzielę, poza kluczową rywalizacją najlepszych zawodniczek, odbyła się wyjątkowa Gala Show, która była niepowtarzalną okazją do obejrzenia specjalnie przygotowanych układów zbiorowych.


- Czeka nas jedynie pokaz, a nie walka o medale, ale cieszymy się, że możemy zaprezentować się przed polską publicznością. To ważne dla tych dziewczynek. Fajnie jest zobaczyć nasze starty, a przy okazji możemy sprawdzić się przed mistrzostwami Europy i liczymy na wszystkie czyste wykonania - zaznaczyła Magdalena Szewczuk, reprezentantka Polski.


Przez cały czas trwania zawodów była też dostępna strefa animacji dla dzieci, w której to mogły razem z animatorami zbierać pieczątki w różnych aktywnościach sportowych i wygrywać nagrody ufundowane przez firmę Vectra. Strefa zabaw cieszyła się ogromną popularnością, zwłaszcza że dawała niespotykaną możliwość do sprawdzenia swoich umiejętności z szarfą czy obręczą pod okiem trenerek gimnastyki artystycznej. Chętne dzieciaki mogły od razu zapisać się na zajęcia gimnastyczne czy akrobatyczne prowadzone przez Fundację Corda.


Poza reprezentacją Polski w układach zbiorowych można było również zobaczyć 15-letnią Lilianę Lewińską, która kilka dni temu w Taszkiencie sięgnęła po brązowy krążek Pucharu Świata w układzie z obręczą. Warto zaznaczyć, że był to jej debiut w seniorskiej kategorii.


Organizatorami turnieju był Polski Związek Gimnastyczny i Fundacja Corda, we współpracy z pomorskimi klubami: SGA Gdynia, UKS Jantar Gdynia oraz Fundacją Boomerang. Partnerem strategicznym imprezy było Miasto Gdynia, sponsorem strategicznym firma Vectra. Wstęp na wydarzenie był bezpłatny. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia: https://gdyniastars.pl/galeria. Wyniki można zobaczyć tutaj: https://gdyniastars.pl/wyniki


Autor: KR