Pasmo 5 GHz: Jeszcze szybszy Internet bez zakłóceń

W świecie, w którym prędkość Internetu jest kluczowym elementem codziennego funkcjonowania, wybór właściwego pasma może znacząco wpłynąć na jakość naszego połączenia. Jednym z rozwiązań, które zdobywa coraz większą popularność, jest korzystanie z pasma 5 GHz. Odkryj, jak prosta zmiana może poprawić jakość Twojego Internetu.


Dlaczego 5 GHz?

Pasmo 5 GHz różni się od powszechnie stosowanego 2,4 GHz i przynosi kilka kluczowych zalet. Jednym z głównych atutów jest mniejsza podatność na zakłócenia. Mniejsza liczba urządzeń korzystających z tego pasma oznacza, że jest ono mniej zatłoczone, co przekłada się na lepszą prędkość przesyłania danych oraz stabilność połączenia.


Efektywność pasma 5GHz

Szybsze pobieranie i przesyłanie plików, płynniejsze strumieniowanie wideo, to tylko niektóre z widocznych efektów. Zwłaszcza w gospodarstwach domowych, w których wiele urządzeń jednocześnie korzysta z Internetu, pasmo 5 GHz staje się kluczowym narzędziem zapewniającym płynność działania wszystkich podłączonych sprzętów.


Korzyści dla Klientów Vectry

Jeśli jesteś klientem Vectry, korzystanie z pasma 5 GHz staje się jeszcze prostsze. W trzech łatwych krokach możesz przestawić swoje urządzenie na nowe pasmo:

  1. Znajdź i otwórz ustawienia Wi-Fi na urządzeniu na którym korzystasz z Internetu.
  2. Z listy wybierz sieć z której korzystasz, ale zaczynającą się od 5G.
  3. Wpisz hasło do Wi-Fi. znajdziesz je w Strefie Klienta oraz protokole przekazania sprzętu.

Pasmo 5 GHz wzbogaca doświadczenie korzystania z Internetu, przynosząc szybsze i bardziej stabilne połączenie. Z szybszym pobieraniem i płynniejszym strumieniowaniem wideo, pasmo 5 GHz stanowi optymalne rozwiązanie dla domów wieloma podłączonymi sprzętami. Przeskok na to pasmo to prosta droga do poprawy jakości internetowego doświadczenia.


Autor: Magdziarz Wioleta