Jak udostępnić internet z telefonu?

Udostępnianie internetu z telefonu - podstawowe informacje?

Zanim rozpoczniemy proces udostępniania internetu z telefonu na laptopa lub komputer stacjonarny trzeba się upewnić, że posiadamy dane mobilne, które możemy wykorzystać w ramach dostępnego limitu. Warto zwrócić na to uwagę, ponieważ brak połączenia między dwoma urządzeniami wcale nie musi być spowodowany błędami sprzętowymi czy niewłaściwym oprogramowaniem, ale właśnie brakiem danych.

Trzeba też wiedzieć, że w przypadku niektórych smartfonów i laptopów z popularnymi systemami tj. Android, iOS czy Windows możemy mieć problem z kompatybilnością, które w konsekwencji przyczynią się do braku możliwości udostępnienia internetu z telefonu. W tym miejscu należy jednak podkreślić, że kłopoty z konfiguracją zdarzają się naprawdę rzadko i nie powinniśmy się tym przejmować.


Jak udostępnić internet z telefonu na laptopa? Poradnik krok po kroku

Udostępnienie internetu z telefonu jest naprawdę łatwym zadaniem, które nie wymaga poświęcenia dużej ilości czasu! Wystarczy, że z naszego łącza mobilnego utworzymy przenośny hotspot Wi-Fi. Poniżej przygotowaliśmy specjalny poradnik krok po kroku, w którym w szczegółowy sposób wytłumaczyliśmy, na czym polega ten proces.

  • Najpierw musimy upewnić się, czy w naszym telefonie jest włączony dostęp do internetu od operatora,

  • następnie powinniśmy przejść do ustawień i kliknąć w “Udostępnianie internetu” - w niektórych urządzeniach ta opcja może się inaczej nazywać np. “Hotspot osobisty”.

  • Teraz musimy wybrać funkcję „Hotspot osobisty” lub „Router Wi-Fi” i za pomocą niewielkiego suwaka uruchomić tę funkcję. Nazwę udostępnianej sieci oraz hasło zawsze możemy zmienić,

  • po wykonaniu tych czynności nasz telefon stanie się przenośnym hotspotem, z którego będziemy mogli skorzystać. Wystarczy, że na swoim laptopie z włączonym Wi-Fi klikniemy w udostępnioną sieć.

Trzeba przyznać, że jest to zdecydowanie najprostszy i co najważniejsze, najszybszy sposób na udostępnienie łącza internetowego innemu urządzeniu.

Jak udostępnić internet z telefonu na komputer za pośrednictwem kabla USB?

Czy warto skorzystać z rozwiązania, które polega na udostępnianiu internetu z telefonu na komputer za pomocą kabla USB? Ten sposób zapewnia znakomitą jakość połączenia internetowego i w żaden sposób nie odstaje od jakości, jaką gwarantuje hotspot Wi-Fi. Jak udostępnić łącze internetowe ze smartfona po kablu USB? Trzeba zastosować się do następujących czynników:

  • włączenie funkcji “Dane mobilne” w telefonie,

  • podłączenie smartfona do komputera poprzez kabel USB,

  • znalezienie w ustawieniach opcji “Udostępnianie internetu”,

  • wybranie funkcji “Router USB” poprzez przesunięcie suwaka,

  • zaakceptowanie udostępnionego na laptopie.

Co ciekawe, istnieje również możliwość udostępniania internetu poprzez kabel USB tabletom i innym smartfonom. Z pewnością to duży atut tego rozwiązania!


Na jaką ofertę internetu mobilnego się zdecydować?

Na naszym rynku dostępnych jest mnóstwo ofert z szybkim internetem mobilnym, dlatego niezwykle trudnym zadaniem jest zdecydowanie się na jedną z nich. Co zrobić w tej niekomfortowej sytuacji? Przede wszystkim należy znaleźć trzy propozycje, które będą naszym zdaniem najlepsze i porównać je zwłaszcza pod względem różnych korzyści. W ten sposób na pewno wybierzemy właściwy internet mobilny, który spełni nawet najbardziej wymagające potrzeby!

Mimo, iż największą popularnością cieszą się oferty od sieci komórkowych, to warto również zwrócić uwagę na to, co proponują operatorzy telewizji kablowej, którzy w coraz większym stopniu rozwijają swoje usługi - do najciekawszych z nich z pewnością możemy zaliczyć Internet mobilny od Vectry, która gwarantuje dostęp do sieci w technologii LTE pozwalającej na korzystanie z serwisów społecznościowych, różnych komunikatorów, aplikacji czy gier!