5 filmów na święta, które musisz znać

Zbliża się najpiękniejszy czas w roku - Święta Bożego Narodzenia. Z tej okazji warto już dziś dodać do playlisty filmy, które wprowadzają w świąteczny nastrój. Przedstawiamy klasyki, do których możesz wracać wielokrotnie. A jeśli ominęła Cię któraś z tych produkcji - koniecznie nadrób zaległości w tym roku.


1. Klaus

Klaus to nominowana do Oscara, animowana komedia przygodowa z 2019 roku, która opowiada o początkach tradycji wysyłania listów do Świętego Mikołaja. Film pokazuje, jak młody listonosz nawiązuje niezwykłą przyjaźń z tajemniczym stolarzem, który mieszka na odludnej wyspie. Razem zaczynają rozdawać dzieciom zabawki, które Klaus samodzielnie wyrabia. To wciągająca produkcja pełna humoru i emocji gwarantująca rozrywkę dla całej rodziny.


2. To wspaniałe życie

Fani klasyków kina nie powinni przechodzić obojętnie obok tej propozycji. To wspaniałe życie to dramat fantasy z 1946 roku, pokazujący, jak wyglądałoby życie głównego bohatera, gdyby nigdy się nie urodził. Główna postać - George Bailey w przeddzień Bożego Narodzenia popada w kłopoty finansowe i traci nadzieję i sens życia. Na ratunek przychodzi do niego anioł stróż, który zabiera go w podróż po alternatywnej rzeczywistości, w której George nigdy nie istniał. Film jest uważany za jeden z najlepszych w historii kina, to świetna propozycja na długi zimowy wieczór przed telewizorem.


3. Holiday

Holiday to komedia romantyczna z 2006 roku, w której główne bohaterki Iris i Amanda zamieniają się domami na czas świąt, by uciec od swoich problemów miłosnych. Iris jedzie do luksusowego domu Amandy w Los Angeles, a Amanda do uroczego domku Iris na angielskiej wsi. Tam obie poznają nowych ludzi i odkrywają prawdziwą miłość. Piękne zdjęcia, świetne dialogi i wysoki poziom gry aktorskiej sprawia, że do filmu można wracać bez końca.


4. To właśnie miłość

To właśnie miłość to kolejna na naszej liście komedia romantyczna, przedstawiająca losy kilkunastu osób, których losy splatają się podczas świąt. Film ma znakomitą obsadę, w której znaleźli się m.in. Hugh Grant, Emma Thompson, Colin Firth, Keira Knightley i Liam Neeson. Fabuła opiera się na historiach miłosnych głównych bohaterów - od tych zabawnych i słodkich, po te smutne i wzruszające. To właśnie miłość pokazuje, że święta są idealnym czasem na celebrowanie miłości.


5. Kevin sam w domu

Last but not least. Na naszej liście nie mogło zabraknąć tej klasyki, bez której niektórzy nie wyobrażają sobie świąt - Kevin sam w domu to hit każdych świąt i to od wielu lat. Film opowiada historię Kevina, który przez pomyłkę zostaje sam na święta w domu. W tym czasie okolicę nawiedza dwóch włamywaczy, którzy nie zdają sobie sprawy, że wpadli w poważne tarapaty. Film jest pełen zabawnych i niezapomnianych scen, które bawią zarówno dzieci, jak i dorosłych. Kevin sam w domu to klasyka kina familijnego, która nigdy się nie nudzi.


Kevina samego w domu, oraz wiele innych kultowych produkcji znajdziecie w Vectra VOD. Przypominamy, że dzięki naszej Zimowej Promocji możecie znaleźć filmy familijne i animowane za 50% ceny! Śledźcie koniecznie naszego Facebooka i Instagrama, gdzie będziemy Was na bieżąco informować o nowościach w Vectra VOD


Autor: Wioleta Magdziarz